Moda Haberleri, Moda Sitesi, Moda Blogu, Son Moda Kıyafetler, Son Moda Aksesuarlar, 2013 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, 2014 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, Yeni Modeller, Yeni Moda Trendleri, Kadın Modası, Tesettür Modası, Erkek Modası, Kız Çocuk Giyim, Erkek Çocuk Giyim, Yaz Modası, Kadın Aksesuarları, Erkek Aksesuarları, Dekorasyon, Güzellik, Yaşam Rehberi

Vücut yapınıza göre nasıl bir gelinlik seçmelisiniz?

En önemli gününüz çok yakında ve siz hala nasıl bir gelinlik seçmeniz gerekiyor bilmiyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Gelinlik modelleri ve vücut yapınızın nasıl olduğu çok önemli bir kriter. Eğer vücut yapınıza göre doğru bir gelinlik modeli seçerseniz bu çok önemli  gününüzde kendinizi bir prenses kadar mutlu hissedebilirsiniz.  Uzun veya kısa boylu musunuz? ince bir bele mi sahipsiniz? Boyun yapınız, göğüs yapınız, hatta kilo boy orantınız gibi konuları dikkatli gözden geçirmek gerekir. Ayrıca, kabarık gelinlik, dantelli gelinlik, gelinliğin etek boyu, askılı veya straplez kesimli olup olmadığı bile çok önemli. Bu nedenle vücudunuza göre doğru gelinlik modeli seçmek için yazımızı okumanızda fayda var.
Geniş basenli bir kadın nasıl gelinlik seçmeli?
Geniş basenli kadınlarda kalçalar omuzlardan geniştir. Bunu sorunu çözmek için vatkalı gelinlik modelleri öneriyoruz. Ayrıca kumaş seçimi kalın kumaş olan gelinlik modelleri tercih etmenizde fayda var. Dikkat edilmesi gereken bir nokta da ince askı ve V yaka olan gelinlik modelleri üst kısmı daha ince göstereceği için tercih listenizden çıkarmalısınız. Bir önemli husus ta eğer yuvarlak bir kalçaya sahipseniz düz gelinlik modellerinden kaçınılmalısınız, nedeni;  kalçalarınızın daha fazla geniş görünmesini sağlayacaktır. V kesimli gelinlik modelleri kalın bele sahipseniz doğru bir seçimdir. Tavsiye etmeyeceğimiz gelinlik modeli ise kemer ve geniş kesimli gelinlik modelleri. Çok kıvrımlı modeller basen kısmınızı daha geniş göstereceği için listenizde yer almamalı ayrıca balık ve denizkızı kesimi ile yüksek bel kesimi verev kesimli gelinlik modellerini tamamen listenizden elemelisiniz. Orantılı vücuda sahip bir kadın nasıl gelinlik seçmeli?
Orantılı vücut ile kum saati formuna sahip bir vücut şeklinkastediyoruz. Ve diyebiliriz ki siz çok şanslısınız çünkü; siz çoğu modeli gayet rahatlıkla seçebilirsiniz. Ayrıca eğer vücudunuzda yine de problemli bir bölge olduğunu düşünüyorsanız, bu kusurlu bölgeleri dantel ve boncuk detaylarıyla bunu kapatabilirsiniz. Straplez kesinlikle tercih edebileceğiniz bir model. Straplez kesim ile bedeninizin üstü ve altı arasında çok iyi bir denge ortaya çıkar. Size çok uygun olacak modellerin içinde balık kuyruğu ve A kesimi etekli olan gelinlik modelleri ayrıca tabi ki denizkızı stili olan modeller kesinlikle sizin için tasarlanmış. Büyük göğüslere sahip bir kadın nasıl gelinlik seçmeli? En başta yukarı doğru kesimi olan gelinlik modelleri tam size göre. Kısa ve üstü dar gelinlik modelleri ile dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsiniz. Dekoltenizi ön plana çıkarmak için geniş yuvarlak ve göğsü kavrayan gelinlik modelleri seçmelisiniz. Ayrıca tam size göre olan modeller askılı gelinliklerdir. Fazla kiloya sahip bir kadın nasıl gelinlik seçmeli?
Sizin için ilk kabarık modelleri tavsiye ediyoruz. Ayrıca tercihlerinizi saten, kalın kumaşlar üzerinde yoğunlaştırın. Kaçınmanız gereken gelinlik modelleri ise yüksek bel, verev kesim, denizkızı. Bu modeller kilonuzu daha fazla gösterecektir. Minyon yapıya sahip bir kadın nasıl gelinlik seçmeli? Vücudunuz kıvrımlı fakat zayıf ise şık ve sade gelinlikleri tercih etmelisiniz Sizi daha uzun gösterecek bir gelinlik model seçmelisiniz. Bunu elde etmek için boyundan askılı modeller listenizde ilk sıralarda olmalı. Etek kesimi ise kabarık olursa sizin için dezavantajdır. Olabildiğince sade modelleri tercih etmenizde fayda var. Kalın ayrıca tafta ve saten kumaşlardan kesinlikle uzak durun. Tercihlerinizde mümkün olduğu kadar ince, organze, şifon, tül kumaşları göz önünde bulundurun.
, , , , , ,

About the author

View all articles by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MODAYI BİRLİKTE TAKİP EDELİM

Modayı Bizimle Birlikte Daha Yakından Takip Etmek İstiyorsanız Aşağıdaki Simgelere Tıklayarak Sosyal Medya'da abonemiz olun.

Instagram Pinterest

Hemen Bul!

EN ÇOK TAKİP EDİLENLER

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN!

INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN!