Moda Haberleri, Moda Sitesi, Moda Blogu, Son Moda Kıyafetler, Son Moda Aksesuarlar, 2013 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, 2014 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, Yeni Modeller, Yeni Moda Trendleri, Kadın Modası, Tesettür Modası, Erkek Modası, Kız Çocuk Giyim, Erkek Çocuk Giyim, Yaz Modası, Kadın Aksesuarları, Erkek Aksesuarları, Dekorasyon, Güzellik, Yaşam Rehberi

Sivilceleri nasıl önleyebilirsiniz?

İşte ergenlik çağındaki gençlerin ve cildinde problem yaşayanların problemi. Ah o başımıza bela olan sivilceler. Özellikle ergenlik çağında çok büyük bir sorundur. Fakat ilerleyen yaşlarda da bu sorunu yaşayanlar çok çevremizde. Hem ergenlik çağı hem de ileriki dönemlerde sivilce sorunu olanlar bu yazımızı muhakkak okumalılar. Ayrıca şunu önemle belirtmekte fayda görüyorum sivilce sorunu gerçekten önemsenmesi gereken bir konu çünkü; sivilceleriniz sizin için gerçekten büyük sıkıntysa, ve basit önerilerle geçmiyorsa muhakkak doktora görünmelisiniz.
Sivilce Nedir?
Sivilce tıbbi ismiyle Akne çok sık görülen, belli zamanlarda hemen hemen herkesin hayatında en az bir kez karşılaştığı bir deri hastalığıdır. Tıbbi istatistiklere göre 12-25 arası yaşlarda %85, 25-34 yaş arası yaşlarda yaklaşık %8 ve 35-44 arası yaşlarda da %3 farklı etkinlikte akne görülmektedir. Sivilce problemini yaşamamak için yapılması gerekenler:
Cildinizi temiz tutun: Bu çok önemli bir kural. Sağlıklı beslenmek: Sağlıklı beslenen bir vücut sağlıklı bir deriye sahip olacaktır. Bol su içmek: Çok sıvı tüketen insanların deri esnekliği de otomatikman artar. Gereksiz dokunuşlardan kaçının: Yüzünüze dokunmak ciltteki bakteri sayısını artıracaktır. Çok vaktinizi almayacak egzersizler: Yarım saatinizi bile almayacak küçük egzersizler vücudunuz ve kalbiniz için iyidir. Kan dolaşımınız artacak ve bu cildinize daha fazla oksijen gitmesini sağlayacaktır.
Kötü alışkanlıklardan uzak durun: Alkol, sigara türü maddeler C vitaminini vücuttan uzaklaştırır ve derinizin sıkı kalmasını sağlayan elastik dokuların yapısını bozar. Stresten uzak durun: Bu hem derinizin hem de ruhunuzun sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Sık duş almak: Ter vücutta sivilcelerin artmasına çok büyük etkendir.. Kozmetik ürünler: Kullandığınız kozmetik ürünleri bir süre kullanmamaya çalışın veya azaltın. Bu sürede cildinizi analiz edin ve kozmetik kullanımının dozunu buna göre ayarlayın. Ayrıca güneş sivilce oluşumunda olumsuz olarak çok büyük etkene sahiptir. Ayrıca, yemek yeme alışkanlıklarınız da sivilce oluşumunu  tetikleyen önemli faktörlerden biridir. Fastfood, yağda kızartılmış veya çok yağlı yemekler, cips gibi yiyecekleri çok az hatta hiç tüketmemeye çalışın.
, , , , , , , , , , ,

About the author

View all articles by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MODAYI BİRLİKTE TAKİP EDELİM

Modayı Bizimle Birlikte Daha Yakından Takip Etmek İstiyorsanız Aşağıdaki Simgelere Tıklayarak Sosyal Medya'da abonemiz olun.

Instagram Pinterest

Hemen Bul!

EN ÇOK TAKİP EDİLENLER

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN!

INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN!