Moda Haberleri, Moda Sitesi, Moda Blogu, Son Moda Kıyafetler, Son Moda Aksesuarlar, 2013 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, 2014 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, Yeni Modeller, Yeni Moda Trendleri, Kadın Modası, Tesettür Modası, Erkek Modası, Kız Çocuk Giyim, Erkek Çocuk Giyim, Yaz Modası, Kadın Aksesuarları, Erkek Aksesuarları, Dekorasyon, Güzellik, Yaşam Rehberi

Punk T-shirt ve Ceketler 2013

Punk; halka onlarla özdeşleşmedikleri ve insanlar arası sınıf farklarının olduğu sürece de özdeşleşmeyecekleri mesajını vermiştir her zaman. Punk-rock Amerika'da 1960'ların sonunda ve 1970'lerde Avrupa ve Kuzey Amerika'daki pre-punk gruplarını da etkilemiştir. Özellikle The New York Dolls'un etkilediği birçok punk grubu vardır. Punklar içinde bulunduklan durumu protesto etmek için buldukları her malzeme ile kendileri de dahil, ironik bir biçimde "toplumsal atık" olarak sundular. Köle kıyafetleri, zincirler, deriler, cinsiyetçi modaya karşı androjenlik, parçalanmış giysiler, rengarenk ve dikleştirilmiş saç biçimleri ve punk sembollerinden bedene iliştirilmiş çengelli iğneler... Punk anti-modadır. Amacı geleneksel kalıplar içinde yaşayan topluma karşı algıyı bozmaya yönelik açık bir saldırıdır. Punk estetiğinin yaratıcısı olarak kabul edilen Londralı modacı Vivienne Westwood (Sex Pistols'in doğuşunda da nedenlerinden olan 'Sex' adlı dükkânın ortaklarından) şu sözleri ile punk estetiğinin "nedenini" açıklıyor:
"...Bu giysileri giyinmek için cesur olmanız gerekir. Dışarıda yürürken tüm dikkatlerin üzerinize olduğunu hissedeceksiniz. Bu tepkileri davet eden bir görsel gösteridir. Giysiler genellikle fikirleri sözlerden daha iyi anlatabilir. Bir kitap, bir poster ya da broşür kadar yıkıcı bir silah olabilir: Otobüste yanınızda 'Anarchy in the UK' (Birleşik Krallıkta Anarşi) tişörtü ile oturan biri sizi anıda rahatsız eder." Punk stili ve modası İngiltere'de önem kazanıp mohawk punk stiliyle birleşmiştir. Mohawk etkisi aslında "Taxi Driver" filminde Robert De Niro'nun saç şekliyle olmuştur. İngiliz Richard Hell bu saç modelini biraz değiştirerek ve boyayarak bugünkü punk saçının oluşumunu tamamlamıştır.
, , , , ,

About the author

View all articles by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MODAYI BİRLİKTE TAKİP EDELİM

Modayı Bizimle Birlikte Daha Yakından Takip Etmek İstiyorsanız Aşağıdaki Simgelere Tıklayarak Sosyal Medya'da abonemiz olun.

Instagram Pinterest

Hemen Bul!

EN ÇOK TAKİP EDİLENLER

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN!

INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN!