Moda Haberleri, Moda Sitesi, Moda Blogu, Son Moda Kıyafetler, Son Moda Aksesuarlar, 2013 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, 2014 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, Yeni Modeller, Yeni Moda Trendleri, Kadın Modası, Tesettür Modası, Erkek Modası, Kız Çocuk Giyim, Erkek Çocuk Giyim, Yaz Modası, Kadın Aksesuarları, Erkek Aksesuarları, Dekorasyon, Güzellik, Yaşam Rehberi

Mükemmel Saç Bakımı Sırları

Saçlar kadının tamamlayıcısıdır. Daha güzel görünmenin sırrı, bakımlı, sağlıklı ve çekici saçlarda gizlidir. Sağlıklı saç, güzel saçtır. Ancak saçlarımızı tehdit eden bu kadar çok dış etken varken onların sağlığını dolayısıyla güzelliğini korumak da oldukça önemli. Bakın uzmanlar sağlıkla ışıldayan saçlar için neler öneriyor? Yıpratmadan yıkama ve kurulama Normal saçlar: Şampuanı dairesel hareketlerle saça yedirin, akabinde iyice durulayın. Eğer şampuan artığı kalırsa, saçlarınız matlaşır ve kurur. Kural şu: Şampuanlamak için harcadığınız sürenin üç misli süreyi durulamak için kullanın. Saçlarınızın durulandıktan sonra biraz sertleşmiş ve teller birbirinden ayrılırken gıcırdar gibi olması gerekiyor. Çok kuru saçlar: Şampuanı sadece ellerinizle ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz. İkisi bir arada ürünler: Bu ürünler hem yıkar hem de bakım yapar. Pratiktir ama her gün kullanmaya uygun değildirler. Çünkü bu ürünlerin çoğunda silikon yağı vardır. Önce saçları yumuşak yaparlar fakat uzun vadede saç tellerinin yüzeyinde birikerek saçı ağırlaştırırlar. Haftada sadece 1 kez kullanın. Daima nazik olun: Islak saçlar, hafifçe şişmişlerdir. Dolayısıyla çok çabuk kırılabilirler. Taramak için ayrık dişli mümkünse kauçuk veya ahşaptan el yapımı bir tarak kullanın (üstünde yazar). Ucuz plastik tarakları tercih etmeyin. Ilık suyla durulayın: Kaşmir kazağınızı da sıcak suyla yıkayamazsınız. Saçlarımız da aynı derecede hassas olduklarından, çok sıcak suyu sevmezler. Ilık su, saçların zarar görmemesi için idealdir. Hatta başarabilenler saçlarını soğuk suyla yıkamalıdır. Soğuk su, saçlara mükemmel parlaklık verir. En iyi fön stratejisi: Saçları yıkadıktan sonra dikkatle ayırın. Isıtılmış bir havlu ile önden kurutun. Fön makinesini en düşük seviyeye getirip, saçları çok karıştırmadan tam kuruyana kadar fönleyin. Sonra fönü daha yüksek ısıya getirip yuvarlak fırça ile şekillendirme işine girişin. Fön makinesini saçınızdan en az 15 santim uzak tutun. Stresli misiniz? Saçınızı yıkarken başınıza masaj yaparsanız, mutluluk hormonlarının salgılanmasını aktive edersiniz. Nasıl mı? Parmak uçlarıyla daireler çizerek şakaklardan saç diplerine doğru masaj yapın. Oradan tekrar kulaklara doğru inin ve yeniden saç diplerine gidin. Sonra ensenize gidin. Bunları yaparken derin derin nefes alıp verin. Uçlara özel bir teknik: Saç modelinden dolayı uçların aynı şekilde gelmesi gerekiyorsa, neredeyse kurumuş olan üst saçları yarım yuvarlak fırça ile önce içe, sonra da hemen dışa doğru fönleyin.
Ön yargıları unutun: Yağlı saçların her gün yıkandıkları zaman daha çabuk yağlandıkları ile ilgili masalları unutun. Tavsiye edilmese de hergün şampuanla yıkamak istiyorsanız ve eğer kendinizi daha bakımlı hissedecekseniz, yumuşak bir şampuan kullanmalı, şampuanı saçınızda bekletmemeli ve hemen durulamalısınız. İnce mi, asi mi? Kürleri en etkin nasıl kullanacaksınız? Saç kremi: Kremi özellikle saçın aşağı sarkan kısımlarına ve uçlarına sürün. Saç diplerindeki ilk 3 santime gelmemesini sağlayın. Bu şekilde dipler sağlam kalır ve oradaki yeni çıkmış saçların ek bir bakıma ihtiyacı yoktur. Çok ince saçlar: İnce telli saçlar için nemlendirici spreyler kullanılabilir. Sprey, statik elektrik oluşmasını ve saç tellerinin uçuşmasını engeller. Tatil: Tatildeyken saçlarınız şekle girmiyorsa, bu durum bulunduğunuz yerdeki suyun ihtiva ettiği mineral oranından kaynaklanıyor olabilir. Çözüm için saçlarınızı yıkadıktan sonra içme suyu ile durulayın. Koruma ve tamir: Omega 6 yağ asitleri gibi lipit ve seramid içeren ürünler, saçların kırılmasını önler. Çünkü bu maddeler, saç lifleri içindeki çatlakları doldururlar ve fönden gelen sıcağa karşı saçı korurlar.
, , , ,

About the author

View all articles by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MODAYI BİRLİKTE TAKİP EDELİM

Modayı Bizimle Birlikte Daha Yakından Takip Etmek İstiyorsanız Aşağıdaki Simgelere Tıklayarak Sosyal Medya'da abonemiz olun.

Instagram Pinterest

Hemen Bul!

EN ÇOK TAKİP EDİLENLER

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN!

INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN!