Moda Haberleri, Moda Sitesi, Moda Blogu, Son Moda Kıyafetler, Son Moda Aksesuarlar, 2013 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, 2014 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, Yeni Modeller, Yeni Moda Trendleri, Kadın Modası, Tesettür Modası, Erkek Modası, Kız Çocuk Giyim, Erkek Çocuk Giyim, Yaz Modası, Kadın Aksesuarları, Erkek Aksesuarları, Dekorasyon, Güzellik, Yaşam Rehberi

Kol saati seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Kol saati alacaksınız ama nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bir fikriniz yok. Nasıl bir kol saati olmalı? Hangi marka kol saati seçmeliyim? Kol saati seçerken nelere dikkat etmeliyim? Bütçeye mi markaya göre mi kol saati seçimi yapmalıyım? Hangi marka kol saati daha kullanışlı ve sağlamdır? Mekanik bir kol saati mi yoksa pilli mi olmalı? Kafanızda oluşan tüm soruların yanıtı için bu yazımızı okumakta fayda var. Daha sonra seçim yapma kriterlerinizi net bir şekilde belirleyebilirsiniz. Kol saati seçiminde ilk önce bütçeniz ve tarzınız göz önüne alınacak en önemli unsur. Ayrıca uzun yıllar size sorun çıkartmadan kullanabileceğiniz bir kol saatiniz olsun istiyorsanız gerçek üreticisinden almak çok önemlidir. Mesela bazı kıyafet markalarının ürettirdiği saatleri çok fazla tercih etmemekte fayda var. Ve çok büyük bir yanlış olan “replika” yani sahte saatleri ve moda markalarını asla önermiyoruz. Fakat istisna olarak nitelendirebileceğimiz GC ve Calvin Clein markalarını satın alabilirsiniz. Nedenine gelirsek, bu markaların saatleri İsviçre saat firması ve bu konuda en büyük firmalardan biri olan Swatch’ın üretiyor olması. Küçük bir sıralama yapacak olursak Rolex listemizin başlarında yer alır ve bu listenin devamında da Zenith, Omega, Apache,ve IWC şeklinde sıralayabiliriz. Bu sıralama her kese ve zevke göre değişebilir. Bu markaların haricinde ayrıca JLC,Blankpain ve daha pek çok kaliteli ve sağlam üretim yapan markayı dahil edebiliriz.
Kısaca özetleyecek olursak, önce ne tarz bir saat aradığınızı kesin olarak belirleyip, marka araştırmasını sonra yapmak en doğru tavsiye olacaktır. Klasik bir takım elbise ile mi kullanacaksınız yoksa tam tersi spor kullanım için mi… Kol saatinizin mekanik mi, pilli mi olmasını istiyorsunuz? Bu konuda iyi bir araştırmadan sonra kol saati almak isterseniz daha pek çok kritere göre inceleme yapmak gerekir çünkü; kol saati seçiminde yaşınızın bile çok büyük önemi vardır.
, , , , , , , , , ,

About the author

View all articles by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MODAYI BİRLİKTE TAKİP EDELİM

Modayı Bizimle Birlikte Daha Yakından Takip Etmek İstiyorsanız Aşağıdaki Simgelere Tıklayarak Sosyal Medya'da abonemiz olun.

Instagram Pinterest

Hemen Bul!

EN ÇOK TAKİP EDİLENLER

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN!

INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN!