Moda Haberleri, Moda Sitesi, Moda Blogu, Son Moda Kıyafetler, Son Moda Aksesuarlar, 2013 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, 2014 Kadın Erkek Çocuk Giyim Modası, Yeni Modeller, Yeni Moda Trendleri, Kadın Modası, Tesettür Modası, Erkek Modası, Kız Çocuk Giyim, Erkek Çocuk Giyim, Yaz Modası, Kadın Aksesuarları, Erkek Aksesuarları, Dekorasyon, Güzellik, Yaşam Rehberi

Cilt Bakımı için Püf Noktalar

Günümüzde cilt bakımı kadınlar için vazgeçilmezdir. Arkadaş tavsiyesi ve etraftan duyduklarınızla olmaz. Bilgilerin doğrularını öğrenmek gerekiyor. Vücuttaki en büyük organ cilttir. Ancak bu konuda o kadar çok söylenti var ki, durumu açıklığa kavuşturalım. Nasıl bir cilt bakımı uygulayacağı konusunda oldukça mantıklı fikirler öne sürerlerse sürsünler, iş uygulamaya gelince, yapılanlar söylenenlerden farklı olabiliyor.
Yüzümü suyla yıkıyorum. Toniğe ihtiyacım yok. Yüzünüzü suyla yıkamanızda problem yok. Cildinizi bir sütle temizledikten sonra, yüzünüze bir su çarpmanızda da sakınca yok. Sorun, cildinizin yaklaşık 5.5 seviyesinde pH seviyesine sahip olması. Bu oran suda, oturduğunuz bölgeye göre 9.5 e kadar çıkabiliyor. Tonik, asit seviyesini normale döndürüyor ve dengeyi sağlıyor, siz bu dengeyi tekrar bozmuş oluyorsunuz. Dikkatli inceleyip kendinize uygun bir tane tonik seçebilirsiniz. Gündüz kremim gece kremimden daha mı hafif olmalı? Bu kişiye göre değişir. Çoğu kadın gece kullandıkları ürünün, günlük olarak kullandıklarından daha ağır olmasını isterler ama aslında daha yoğun bir kreme ihtiyaç yoktur. Belki gündüz kullandığınız kremden daha farklı özelliğe sahip bir ürünü tercih edebilirsiniz, mesela sıkılaştırıcı, ya da yaşlanmayı geciktirici ürünler gibi. Gündüz ve gece ürünlerim farklı mı olmalı? Bu yanlış bir bilgidir. Eğer cilt probleminiz yoksa, tek yapmanız gereken bunu korumak için cilt bakımı yapmanız. Kullandığınız ürünleri de günde iki kez kullanabilirsiniz. Bazıları SPF içeren ürünleri gece kullanmak istemez ama aslında bunda problem yoktur. Diğer seçenek de SPF içermeyen bir nemlendirici kullanmak ve gündüzleri de güneşten koruyan bir ürünü de bunun üzerine sürmektir. Ama amaç az üründe çok iş başarmak, işinizi kolaylaştırmaksa, ikinci seçenek size fazla yardımcı olmayacaktır.
, , , , , , ,

About the author

View all articles by admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MODAYI BİRLİKTE TAKİP EDELİM

Modayı Bizimle Birlikte Daha Yakından Takip Etmek İstiyorsanız Aşağıdaki Simgelere Tıklayarak Sosyal Medya'da abonemiz olun.

Instagram Pinterest

Hemen Bul!

EN ÇOK TAKİP EDİLENLER

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN!

INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN!